אודות הלפבא

המרכז ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית הוקם ב-1994 ע"י קבוצת אנליטיקאים ומתמחים בכירים בפסיכואנליזה: לאה קליין, דליה טרגין, עמירה ירט, ד"ר דליה פרייברגר וד"ר צבי סגל. אליהם הצטרפו ומצטרפים מדי שנה מורים ומדריכים חדשים, רובם ככולם אנליטיקאים ומתמחים בפסיכואנליזה, ביניהם בולט חלקם של בוגרי המרכז ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית.

במשך השנים זכו תכניות הלימודים של המרכז, שהיו הראשונות שאופיינו בצביון הפסיכואנליטי הברור שלהן, להכרה בקרב ציבור אנשי המקצוע והאיגודים המקצועיים. המרכז מציע תכנית לימודים תלת-שנתית, המשלבת לימוד טיפול במבוגרים וטיפול בילדים ובני-נוער, וזאת במסגרת של שיעורים תיאורטיים, סמינרים קליניים, סדנאות והדרכות אישיות, וכן תכנית רב שנתית והמשכית ללימודים מתקדמים.

ייחודם של הלימודים במרכז בלמידה אינטנסיבית בקבוצות קטנות ובהיכרות שיטתית עם יסודות החשיבה האנליטית ועם הרבדים המתפתחים והמשתנים שלה, הן בתיאוריה והן בתרגומה למעשה. כביטוי למסורת זו של המרכז, מתקיימים בו כל השנים סמינרים שנתיים של צפייה בתינוקות המאפשרים לתלמידים מפגש עם החשיבה והעמדה הפסיכואנליטיות מזווית ראייה התנסותית כצופים.

תכנית הלימודים הינה דינאמית ומתפתחת תדיר. היא מתבססת על סמינרים תיאורטיים וקליניים-טכניים וכן על סדנאות מרוכזות העוסקות בסוגיות תיאורטיות ספציפיות.

תלמידים המעוניינים בהעמקת הידע שלהם בטיפול שבטווח הגילאים שבין הגיל הרך ועד גיל ההתבגרות יוכלו ללמוד במתכונת של כיתה משולבת, המאפשרת למטפלים בגילאים אלה ולמטפלים במבוגרים, למידה והפרייה הדדית.

במשך השנים נבנתה במרכז ללימודי פסיכותרפיה בגישה פסיכואנליטית מסורת של מפגשים לימודיים נוספים על השיעורים והסמינרים הקבועים. מפגשים המהווים הזדמנות למפגש ולהתדיינות בפורום רחב, של כל תלמידי ומורי בית-הספר.

הלפבא מוכר ע"י האיגוד הישראלי לפסיכותרפיה  והאגודה הישראלית לפסיכותרפיה פסיכואנליטית.

 

הלימודים מתקיימים בימי רביעי, בין 15:30-20:30 , בכפר הירוק.